آغاز عملیات اجرایی مجتمع آموزشی 50 کلاسه در شیراز

  • شنبه, ارديبهشت 28 1398

آغاز عملیات اجرایی مجتمع آموزشی 50 کلاسه در شیراز

عملیات اجرایی احداث مجتمع آموزشی خیرساز جنوب کشور در حوزه آموزشی آموزش و پرورش نا حیه یک  شیراززمین آغاز  شد.

 

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی اداره کل نوسازی مدا رس فارس در آیین کلنگ زنی این پروژه که بصورت یک مجتمع آموزشی در 15 هزار مترمربع زمین با ظرفیت 50 کلاس در در دو مرحله اجرایی خواهد شد موصلی مدیرکل نوسازی مدارس با اشاره به ذکاوت خیرین در ساخت فضاهای آموزشی که تربیت نسل بشر در آنها صورت می گیرید گفت: در طول تاریخ هر اقدامی مخالفانی دارد ولی در کار خیر هیچ کسی ایرادی نتوانسته بگیرد و کار خیر هم مراحل و انواعی دارد که مدرسه سازی در میان همه کارهای خیر کاری خاص است .موصلی یادآورشد: نماز خواندن و قرآن خواندن و عبادت که هدف خلقت انسان است را ما در مدرسه یاد می گیریم و اینکه حاج  سرهنگی تشخیص دادند که فرد شهروند معتقد تربیت شود آن هم در مدرسه بنابر این اقدام به ایجاد چنین مجتمع عظیم و گسترده ای با امکانات ویژه و نوین نمودند. پنجاه کلاس درس با ظاهری بسیار آراسته و متفاوت و با رعایت اصول فنی و مهندسی که بتواند در چندین سال آینده جوابگوی نیاز آموزشی این منطقه و مناطق اطراف باشد .مدیرکل نوسازی مدارس فارس افزود : احداث این آموزشگاه و این مجتمع بزرگ که با عنوان مدرسه سبز کلنگ آن به زمین زده شد استفاده از انرژی های نو پیش‌بینی شده است.

 محمدرضا امیری فرماندار شیراز هم در این مراسم گفت : کار خیر و مدرسه سازی اجر و مزدی بسیار دارد و پاداش آن در نزد خدا ماجور است وباید چنین اموری جدی گرفته شود.مزدواجری  فراوان در کار مدرسه سازی است و انشاءالله این جدیت مسئولان اموروخیرمحترم درتسریع مراحل بعدی پروژه ای بااین عظمت  ادامه پیدا کند. رئیس شورای تامین شهرستان شیراز همچنین خاطرنشان کرد:فرهنگیان مسئولان مستقیم تربیت انسان‌های عالم واندیشمند جامعه اند وبایدبه انان حرمت نهادوقدرشان را دانست.این اقدام خوب را در این ماه مبارک باید تبریک گفت. درس خواندن در مدارس خیرساز بسیار لذت دارد و این لذت را با هیچ لذت دیگری نمی توان عوض کرد.فرماندارشیراز یادآورشد: اقدامات خیرین مدرسه سازنوعی درس دادن به جامعه است. انان کاری را که خداوند دوست دارد انجام می‌دهند و قطعاً چنین کارهای خیری ماندگاری خود  را دارد  .خیرین با استفاده از سرمایه خود آثارماندگاری از خود برجا می گذارند.

شهباز گودرزی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز گفت:  امیدوارم  بتوانیم میراث داران خوبی برای هویت دینی و ملی خود در فضاهای خیرساز و مدارس نو احداث باشیم

در این آیین همچنین محمد علی فرد سرهنگی بانی خیر این مجتمع آموزشی با ابراز خرسیندی از توفیق الهی برای ساخت این پروژه عظیم گفت: روح و روان ما با حضور در جمع دانش آموزان آرامش می گیرد و امیدوارم که بتوانیم مراسمی باشکوه در پایان این پروژه داشته باشیم.

وی افزود: از پروردگار بزرگ خود که اول شریک بنده بوده نیز به خاطر اعطای این فرصت تشکر می‌کنم.

 گفتنیاستمجتمعآموزشیخیرسازمحمدعلیفرد سرهنگیواقعدرشهرکفرهنگیان شیرازدارایمقاطعابتدایی، متوسطهاولوهنرستانمطابقباآخریناستانداردهاینوینوبا ظرفیت۵۰کلاسدرس واعتباریبالغبر۲۰میلیاردتوماناستدرزمینیبهمساحت15 هزار مترمربع طی دو سالاحداثخواهدشد.

خواندن 32 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.