برگزاری جشنواره مدرسه ای آموزشگاه دکتر بهشتی شیراز

  • شنبه, ارديبهشت 28 1398

برگزاری جشنواره مدرسه ای آموزشگاه دکتر بهشتی شیراز

با حضور مدیر کل نوسازی مدارس، رییس و مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز، جشنواره مدرسه ای آموزشگاه زنده یاد دکتر علاءالدین بهشتی برگزار و طی آن یاد و خاطره بانی خیر این مکان آموزشی گرامی داشته شد.

 به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس، در این مراسم موصلی مدیر کل نوسازی مدارس با اشاره به توفیقات علمی دانش آموزان این مدرسه گفت: اگر شما در این آموزشگاه نبودید برخی از این توفیقات حاصل نمی شد و لذا می طلبد چون در مدرسه خیری تحصیل می کنید مروج کار خیر باشید.

موصلی خطاب به دانش آموزان تصریح کرد : ارزش علمی شما به تاثیری که روی زندگی دیگران و جامعه خواهید داشت بستگی دارد بنابراین از شما می خواهم از امروز بنیان کار خیر را بگذارید.

مدیر کل نوسازی مدارس با اشاره به تربیت شهروند خوب در جامعه خاطر نشان کرد: ما اگر به لحاظ علمی پیشرفت هایی داشته باشیم اما به جهت شهروندی موفق نبوده و نتوانیم شهروند خوبی تربیت کنیم و در زندگی فردی و اجتماعی قادر به انجام وظیفه نباشیم، چرا که ما نیروهای متخصص که کارایی نداشته باشند نمی خواهیم و از طرفی اطمینان دارم که شما در این مدرسه هم شهروند خوب هستید و هم شهروند خوب تربیت خواهید کرد.  

در این مراسم همچنین دکتر میرباقری رییس مجمع خیرین مدرسه ساز فارس با تقدیر از زحمات آموزگاران که چراغ راه دانش بوده و شعله فرهنگ را در سراسر ایران روشن نگه داشتند گفت: ان شاءالله این جشنواره خیرین، شروعی برای جذب و حمایت خیرین جدید بوده و ماوایی برای تکریم از خیرین باشد.

میرباقری افزود: تمام این تلاش ها فقط به یک هدف که همانا توفیق دانش آموزان است منتهی می شود تا فرزندان مایه بالندگی و مدارج بالای علمی دست یابند و لذا مدارس خیری باید کارخانه انسان سازی باشد چرا که فرهنگ کار خیر مدرسه سازی باید اول از همین مدارس پرورش یافته و به جامعه برسد.

دکتر گودرزی رییس آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز نیز با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره های مدرسه ای خیرین که تکریم از خانواده بانیان خیر و تعامل بین خیرین و دانش آموزان ذکر شده است گفت : بی شک ارتباط با بزرگان کار خیر باعث خواهد شد تا در آینده دانش آموزان از بانیان امور خیر شوند.

دکتر گودرزی افزود: برگزاری مراسم تجلیل از خیرین باید به خانوارها منتقل شود تا فرهنگ مدرسه سازی و مدرسه یاری در خانواده ها ترویج شود.

رییس آموزش و پرورش تصریح کرد: ساخته شدن جامعه در گرو ساخته شدن فرهنگ آن است و از آنجا که در آموزش و پرورش فرهنگ جامعه بنا می شود، باید پذیرفت خیرین بخش اعظمی از فرهنگ این جامعه را می سازند.

خواندن 35 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.