سخنرانی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز فارس در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز فارس

  • پنج شنبه, خرداد 30 1398

سخنرانی دکتر میرباقری در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز فارس

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با حضور استاندار فارس، مدیران کل نوسازی مدارس، آموزش و پرورش استان فارس، شهردار صدرا و جمع بسیاری از خیران نیک اندیش با شکوه خاصی در مجموعه سرزمین سبز صدرا برگزار شد.

 

 در  این آئین دکتر میرباقری، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز فارس با تسلیت درگذشت مرحوم حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور که یک روز بعد از آئین بزرگداشت به سوی حق شتافت، گفت: بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در راستای جذب خیرین و تکریم از آنها  برگزار  می شود.

میرباقری افزود: امسال علاوه بر بیست و یکمین‌جشنواره خیرین مدرسه ساز فارس،  در مدارس  خیرساز جشنواره های مدرسه ای نیز برگزار و طی آن از بانیان تقدیر شد.

 رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز فارس بیان کرد: امسال جشنواره خیرین با شعار ایمنی مدارس با مشارکت خیرین است چراکه ایمنی مدارس بحث بسیار مهمی است مخصوصاً در استان فارس که حوادث غیرمترقبه زیاد بوده و روی خط زلزله قرار دارد.

 میرباقری خاطر نشان کرد: باید از مشارکت خیرین در تمام عرصه ها استفاده کرده تا به عنوان مثال به لحاظ ایمنی سیستم گرمایشی و سرمایشی نیز مشارکت کنند و امیدواریم که این مشارکت خیرین در پروژه های مورد نیازصورت گیرد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز  با اشاره به تاریخچه تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز در کشور نیز ‌گفت:  مجمع خیرین مدرسه سازدر سال ۷۸با همت و تلاش مرحوم حافظی  تشکیل شد و بعد از استان خراسان رضوی در استان فارس تشکیل شد .

  وی افزود : در حال حاضر ۳۳۰۰ خیر در استان فارس داریم که در امر مدرسه سازی مشارکت دارند که  هر کدام در ساخت یک کلاس تا یک مدرسه کامل مشارکت کرده اند.

میرباقری خاطرنشان کرد: خیران استان فارس طی دو دهه اخیر بالغ بر یک هزار و 850 مترمربع فضای آموزشی و پرورشی با ظرف۹۸۰۰ کلاس ساخته اند که اگر  میانگین هر کلاس  را ۲۵ دانش آموز حساب کنیم، بالغ بر ۳۰ درصد از دانش‌آموزان 900 هزار نفری استان فارس، در مدارس خیرساز مشغول به تحصیل هستند.

خواندن 26 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.