شما اینجا هستید

اخبار » برگزاری نخستین جلسه هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز فارس در سال ۱۴۰۱

نخستین جلسه اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز فارس در سال ۱۴۰۱ با حضور اکثریت اعضا در دفتر این مجمع برگزار شد. این جلسه با حضور عسکری مدیر کل آموزش و پرورش، مهندس موصلی مدیر کل نوسازی مدارس، دکتر میر باقری رییس مجمع خیرین مدرسه ساز فارس و از اعضای جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، و دیگر اعضای هیات مدیره آغاز شد.

در ابتدای این جلسه رییس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس گزارشی از روند شکل گیری این مجمع را ارائه کرد.

دکتر محمد علی میرباقری گفت: هدف اصلی مجمع خیرین مدرسه ساز انسان سازی هست و مدرسه در این راه وسیله این هدف است.

رییس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس گفت:یکی ازاهداف مجمع خیرین مدرسه ساز جذب و تکریم خیرین مدرسه ساز است.

استفاده از ظرفیت های اجرایی در سطح کشور و استان وبرنامه ریزی در خصوص مدرسه یاری و کمک های مالی و تجهیز مدارس از دیگر برنامه های مجمع خیرین مدرسه ساز استان است که میرباقری به آن اشاره کرد.

رییس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس همچنین تسریع در تعهدات دولتی برای تکمیل پروژه های خیرین مدرسه ساز را خواستار شد.

سپس مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: توسعه فرهنگ کار خیر و نهادینه شدن آن در دانش اموزان در کنار کار مدرسه سازی مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس توسعه فرهنگ کار خیر و نهادینه شدن آن را هدف بزرگی دانست که باید به نحوی برنامه ریزی کرد تا در حوزه ساخت مدرسه و مدرسه سازی توسط خیرین در دانش اموزان ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز فارس، محمد خلیل عسکری در جمع هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان گفت: براساس سند تحول بنیادین اموزش و پرورش، مساله فضا و ساختمان از زیرنظام های مهم می باشد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: این مساله به قدری مورد اهمیت قرار دارد که میتوان به نحوی ان را از شش ستونی دانست که اموزش و پرورش بر روی آن ایستاده و پایه نهاده شده است. کارخیر و خصوصا مدرسه سازی یک فرصت است که خداوند در اختیار بندگان خود قرار داده است و خیرین مدرسه ساز قدردان این لطف خداوند باشند. 

مدیرکل آموزش و پرورش فارس توسعه فرهنگ کار خیر و نهادینه شدن آن را هدف بزرگی دانست که باید به نحوی برنامه ریزی کرد تا در حوزه ساخت مدرسه و مدرسه سازی توسط خیرین در دانش اموزان ایجاد شود.

عسکری گفت: باید یک طرح آمایشی در خصوص فضاهای اموزشی در شیراز و سراسر استان طراحی شود تا هم ظرفیت های موجود و هم کمبودها شناسایی و به مناطق محروم و مشکل دار در این حوزه توجه بیشتری شده و مساله عدالت آموزشی محقق شود. 

بدون دیدگاه

مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس | farsmkm.ir