برگزاری نهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان آباده

  • سه شنبه, خرداد 29 1397

برگزاری نهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان آباده

 

نهمین همایش خیرین مدرسه ساز با حضور مهندس شیروانی سرناظر اداره کل نوسازی مدارس در شمال استان، فرماندار و رییس شورای آموزش و پرورش، معاون فرماندار،  مدیر آموزش وپرورش، جمعی از روسای ادارات و ارگانها ، فرهنگیان و خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار در شهرستان آباده برگزار گردید.

 

در این مراسم  شیروانی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری  ، مبنی بر اینکه " مجموعه خیرین مدرسه ساز در کشور ، یکی از  پدیده های مبارک انقلاب اسلامی است " گفت: در واقع  یک پنجم دانش آموزان ما در مدارسی مشغول به تحصیل هستند که توسط مردم ساخته شده است  و در هیج جای جهان ، در  این حجم مردم  در فرایند تعلیم و تربیت و کمک به نظام آموزشی حضور ندارند. در ادامه فرماندار گفت : ایثارگران  دیروز با جهاد خود به صیانت از کشور پرداختند و امروز خیران مدرسه ساز با مدرسه سازی به جهاد مال پرداخته اند.وی ادامه داد: خیران با جهاد مال خود و ساخت مدرسه فضای علم و دانش اندوزی را برای دانش آموزان فراهم می‌کنند و این مدارس‌‌ همان سنگرهای دفاع ما در مقابل دشمنان هستند .

حسینی نیز در ابتدا ضمن خیرمقدم به مدعوین نهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان گفت: اگر حمایت‌های خیرین در مدرسه‌سازی نبود، یقیناً آموزش و پرورش با چالش های جدی مواجه می شد.وی مدرسه سازی را صدقه جاریه خوانده و خاطرنشان ساخت: کسانی که امر مدرسه سازی را دنبال می کنند، خیر دنیا و آخرت را به طور ملموس درزندگی خود مشاهده می کنند.یادآور می شود دراین مراسم ، برنامه های دیگری منجمله سرود دانش آموزی ، شعر ، دکلمه و پخش کلیپ و تقدیر از تعدادی از خیرین اجرا گردید .

در پایان ، مهندس شیروانی ، حسینی و دیگر همراهان از پروژه های خیرساز در حال اجرا در آباده و خسروشیرین بازدید نمودند و راهنمایی های لازم در زمینه ساخت و ساز این بناها ارائه گردید.

 

خواندن 319 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.