جشنواره خیرین مدرسه ساز مرودشت

  • سه شنبه, اسفند 14 1397

برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز مرودشت

با حضور جمع کثیری از مسوولین و خیرین استانی و محلی یازدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مرودشت ، دومین شهرستان پر جمعیت استان فارس در محل مرکز رفاهی فرهنگیان برگزار و طی آن از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار این حوزه آموزشی تجلیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس، در این ایین معنوی و فرهنگی موصلی مدیر کل نوسازی مدارس فارس با اشاره به اجرای سرودهای دانش آموزان در این همایش در وصف خیرین مدرسه ساز گفت: در این سرودها خیرین را آزاده و کسانی که اموال خود را صرف علم و دانش نمودندتوصیف کردند که بیانگر آزاد اندیشی و هوش و ذکاوت نیکوکاران است که اموال خود را در راه آبادانی هزینه می کنند که درآینده به توسعه جامعه منتهی می گردد و همینطور خیرین  را دارندگان دست های سبز معرفی کردندکه بیانگر سبزی وآرامشی است که در مدارس  ساخت شما عاید دانش آموزان می شود.

مدیر کل نوسازی مدارس تصریح کرد: در طول تاریخ هیچ کار بدی را سفارش و توصیه نمی کنند بی شک کار خیر؛امر خوبی است که دراین همه بر آن تاکید شده است، لذا در انجام امور خیرشما؛ ما هم بعنوان یک سرباز در کنارتان هستیم تا امور خداپسندانه خودتان را به طور کامل بجا آوردید.

  موصلی با اشاره به سرود زیبای خیرین اموزشگاه گندم مرودشت که بطور مشترک و هنرمندانه توسط دانش اموزان مرودشتی وبوشهری در ساحل خلیج فارس بطورترکیبی زنده و نماهنگ اجرا شده بود گفت : امروزه موج های جدیدی{ همانند موج های دریا که در کلیپ بود }ایجاد شده که برای ما تهدید هستند و دانش آموزان ما  نیز نیازهای جدیدی دارند و لذا ما برآنیم تا شهروند مفید تولید کنیم که مسوولیت پذیر ؛دین مدار و قانون مدار باشند  تا به شهر و استان و کشور خود خدمت کنند امااین موج ها ممکن است مانع شوند که باید موج شکن هایی بتنی بسازیم که این بچه ها از داخل دریا صدف هایی بیابند و نام شمارا برای همیشه روی آن حک کنند.

وی با اشاره به روند ساخت و ساز مدارس در مرودشت خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم مدارس زیبا در این شهر بنا شود و بهترین مراکز عمرانی؛ مدارس باشدکه در این راستا طی یکسال اخیر ساخت 10 باب پروژه آغاز شده که تا سال آینده به بهره برداری می رسد ؛اما هنوز 30 باب فضای قدیمی در این شهرستان فعالیت آموزشی دارد که بازسازی آن ها مشارکت خیرین را می طلبد.

در این جشنواره همچنین چراغی مدیر آموزش و پرورش مرودشت گفت: مدرسه سازی متفاوت از دیگر کارهای خیر است ،چرا که مدرسه جهش و حرکت ایجاد می کند و از طرفی با رشد تکنولوژی  مدارس از معلم محور بسوی تکنولوژی محور شدن حرکت می کند که این تغییر و تحول اسباب و ابزار خاص خود را می طلبد که ساخت مدارس نوین از آن جمله است.

چراغی تصریح کرد از دهه 60 میلادی تحول و گسترش عظیمی در پیشرفت علمی دانش آموزان دنیا رخ داده که خود ما نیز از آن مستثنا نیستیم و باید به تناسب این تحولات امکانات آموزشی فراهم کرد که مدرسه مهم ترین بخش آن است که باید با سرمایه گزاری در آن قابلیت های دانش آموزان را افزایش دهیم.

وی با اشاره به وضعیت موجود مدارس شهرستان گفت: با توجه به استفاده از برخی مدارس در نوبت دوم علی رغم ساخت 28 باب فضای آموزشی در طول خدمت دولت تدبیر،  که 15 باب آن به همت خیرین صورت گرفته ؛هنوز به سی باب آموزشگاه جدید در مقاطع آموزشی نیازمندیم تا مدارس یک نوبته شوند.

خواندن 85 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.