سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز فورگ برگزار شد

  • چهارشنبه, ارديبهشت 11 1398

سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز فورگ برگزار شد

 

با حضور معاون نوسازی مدارس فارس، فرماندار، بخشدار و جمعی از مسوولین محلی دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز فورگ داراب برگزار و طی آن از خیرین این جشنواره تقدیر بعمل آمد.

 

در این مراسم ابتدا مهندس پرکم، رییس اداره آموزش و پرورش منطقه پس از خیر مقدم به مدعوین افزود: الحمدالله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در چهل سال اخیر در بخش فورگ خدمات بسیار گسترده ای داشته است. بویژه در حوزه تعلیم و تربیت سال های اخیر در سطح منطقه فورگ یک مدرسه راهنمایی وجود داشت، مدارس ابتدایی تعدادشان کم بود. اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی از بدو تاسیس اداره آموزش و پرورش منطقه فورگ قریب به 20 سال ساخت و سازهای زیاد در فضاهای آموزشی و پرورشی داشتیم به طوری که اکنون قریب به 50 واحد آموزشی در هر سه مقطع داریم.

وی در ادامه افزود: 20 مرکز پیش دبستانی غیر دولتی، کانون فرهنگی تربیتی، زمین های چمن مصنوعی، احداث خانه های معلم، سالن ورزشی فضیلت و پژوهش سرای دانش آموزی و ... از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه آموزش و پرورش بوده است.

رییس اداره آموزش و پرورش منطقه فورگ با بیان اینکه خیرین فورگ همیشه در صحنه حاضر بوده اند افزود: منطقه فورگ قریب به 5 هزار دانش آموز دارد که حدود 3 هزار نفر از آنها زیر خط فقر زندگی می کنند که نیاز است توجه ویژه ای به آنها شود.

در ادامه مهندس نیک اقبال، معاون پشتیبانی و توسعه اداره کل نوسازی مدارس فارس اظهار داشت: بالاترین سرمایه هر ملتی نیروی کارآمد، متعهد و متخصص است که می تواند آن ملت یا کشور را به اوج قله های موفقیت برساند. این امر محقق نخواهد شد مگر آنکه دولتمردان و مردم به بحث آموزش و پرورش، معلم و متعلم توجه ویژه ای داشته باشند. وی افزود: استان فارس یکی از استان های برتر کشور در جذب کمک های مردمی و خیرین است و شهرستان داراب در امر مدرسه سازی در بین شهرستان های فارس پیشتاز است.

 

شایان ذکر است که عملیات اجرایی آموزشگاه 12 کلاسه محجوب مرز با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال آغاز شد.

 

 

خواندن 26 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.