برگزاری هفتمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ارسنجان

  • چهارشنبه, ارديبهشت 11 1398

برگزاری هفتمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ارسنجان

باحضور فرماندار، مسوولین محلی و جمعی از خیرین مدرسه ساز هفتمین جشنواره خیرین مدرسه ساز برگزار و طی آن از نیکوکاران این شهرستان تقدیر شد.

 

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس، در این جشنواره فرهنگی و معنوی کاظمی فرماندار ارسنجان با تکریم از خیرینمدرسه ساز گفت: به مرور زمان مکتب خانه به مدارس مبدل شدند و ساختار آموزشی نیز دچار تحول شده و امروزه مدارس عادی رو به آموزشگاه های هوشمند نهادند که به تناسب آن باید برای دانش آموزان امکانات فراهم شود.

کاظمی افزود: خیرین در ابعاد مختلف جامعه فعالیت دارند که هم آنها برای رونق جامعه موثر است اما با ساختن مدارس باعث تربیت صدها دانش آموز می شوند که به نظر می رسد کار مدرسه سازی بیشتر از سایر امور خیرخواهانه اهمیت دارد.

فرماندار ارسنجان با اشاره به سفر وزیر آموزش و پرورش به این شهرستان و قول مساعدت وی برای ساخت مدرسه استثنایی گفت: در این شهرستان خیرین بسیاری حتی از دیگر مناطق کشور نسبت به مدرسه سازی اهتمام دارند، اما می طلبد که برای ساخت فضاهای آموزشی جدید نیاز سنجی بعمل آید که در صورت کمبود و نیاز ساخت و ساز مدارس از سوی خیرین اقدام شود و  برای مدارس نیمه تمام نیز اعتباری جدید تعریف شده و مدارس موجود شهرستان نیز به سیستم هوشمند تجهیز شوند.

در این جشنواره که با تقدیر از خیرین مدرسه ساز همراه بود، منفرد رییس آموزش و پرورش ارسنجان بااشاره به اهتمام خیرین محلی در این شهرستان گفت: خیرین امانت داران و دلسوزان آموزش و پرورش بوده و در عین گمنامی آوازه زبانزد عام و خاص است که خداوند با دستان آنها دست دیگر بندگان را می گیرد و باید یادمان باشد که کمک کردن کیمیاست و دستان مددگر از دستان ثناگو مقدس ترند.

منفرد باتوجه به آغاز پروژه های در حال ساخت که در هفته دولت در این شهرستان افتتاح می شود گفت: مدرسه شش کلاسه کلبدان و 24 کلاسه شیخ سلیمانی در حال اجراست و  چندین پروژه خیرساز نیمه تمام منتظر تامین سهم دولت برای تکمیل است که امیدواریم سریعتر محقق می شود.

گفتنی است در این جشنواره اسکندری رییس مجمع خیرین مدرسه ساز خواستار تکمیل پروژه های نیمه تمام شد و از خیرین مدرسه ساز قدردانی کرد.

خواندن 27 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.