برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز سروستان

  • شنبه, ارديبهشت 28 1398

 برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز سروستان

باحضور مدیرکل نوسازی مدارس فارس، فرماندار و جمعی از مسوولین و خیرین محلی، جشنواره خیرین مدرسه ساز سروستان برگزار و طی آن از نیک اندیشان این شهرستان تجلیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس،در این مراسم که با مشارکت آحاد مردم نیک اندیش سروستان در زمینه مدرسه سازی همراه بود، موصلی مدیر کل نوسازی مدارس فارس با اشاره به جایگاه رفیع کار خیر گفت: علی رقم این که به کارهای روزمره ما ایراد و اشکال وارد می کنند اما در طول تاریخ به کار نیک انتقادی وارد نشده و کسی  نگاه منفی به آن نداشته است ولی در بین امور خیر شما نیکوکاران مقوله ای را برگزیدید که از سایر اعمال نیک متفاوت تر بوده و بالاترین کار در امر خیر است، چرا که با این کار انسان ساخته می شود.

موصلی تصریح کرد: خیرین فضاهایی را می سازند که در آنها انسان ها پرورش می یابند چرا که عبادت و اعمال مذهبی در همین مدارس آموزش داده می شود و سعادت و رستگاری دنیا و آخرت نیز بخاطر تعیین همین مسیر بوده که به شما تبریک می گوییم.

مدیرکل نوسازی مدارس فارس، با اشاره به مشارکت یکی از پاکبانان شهر در عرصه مدرسه سازی علی رغم بضاعت مالی گفت: بخاطر این همت بلند ده میلیون تومان از طرف این انسان زحمت کش به امر مدرسه سازی اختصاص می دهیم.

در این همایش که دانش آموزان با ارقام ریز و درشت در امر مدرسه سازی مشارکت کردند، دکتر شفیعی مسوول مجمع خیرین مدرسه ساز سروستان گفت: با ایجاد یک موج از طرف  مردم و بخصوص فرهنگیان کارهای بسیار بزرگی در زمینه مدرسه سازی انجام شده و چندین پروژه مراحل ساخت و ساز خود را طی می کنند چراکه این پول ها با برکت هست و در سایه آن می شود کارهای بزرگی انجام داد.

مسوول مجمع خیرین مدرسه ساز سروستان تصریح کرد: دست خدا در کار خیر قابل  شهود است و از شیوه های مختلف از مشارکت آموزگاران تا دانش آموزان با پرداخت های مادی و غیر مادی آنهم با اخلاص و تواضع در امر مدرسه سازی کمک می کنند.

خادمی رییس آموزش و پرورش سروستان نیز با اشاره به وجود نیک اندیشان با سنین خرد و کلان در امر مدرسه سازی گفت: علی رغم وجود کمبودها نیاز داریم تا در دو سال دیگر(1400) تنگناهای آموزشی را در این شهرستان مرتفع و جشن پایان مدرسه سازی را برگزار کنیم.

رییس آموزش و پرورش افزود: قبل از این جشنواره عملیات ساخت سه باب آموزشگاه با ظرفیت 20 کلاس درس آغاز و بازسازی آموزشگاه قدیمی افخی شهرستان نیز از سوی نوسازی مدارس تعهد شد.

خواندن 27 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.