برگزاری دهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز داراب

  • سه شنبه, خرداد 07 1398

دهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز داراب

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس این مراسم با حضور خیرین نیک اندیش و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار گردید.

 

علی محمد اطاعت مدیر آموزش وپرورش شهرستان  داراب هدف از برگزاری جشنواره خیرین را تجلیل و تکریم از خیرین بزرگوار عنوان کرد و تعمیق فرهنگ ایثار و ایجاد اتحاد و وحدت عمیق بین آموزش وپرورش و خیرین و مسئولین را از ثمرات آن دانست.

مدیر آموزش وپرورش داراب در جمع خیرین گفت  : تعلیم و تربیت پایه و اساس جامعه است و سعادت هر جامعه بستگی به آموزش و پرورش آن جامعه دارد .

باید کیفیت آموزشی بالا برده شود و زمینه استفاده برابر در همه نقاط و مناطق بصورت یکسان فراهم گردد.

ایشان ضمن تشکر فراوان از خیرین مدرسه ساز گفتند : خیرین با هوشمندی و بزرگ منشی  دست به خیر شده اند و به این نیاز اصلی جامعه که همانا فراهم آوردن زمینه تحصیل برای رشد و بالندگی دانش آموزان است مشارکت داشتند.

اطاعت گفت : جلب اعتماد عمومی سر لوحه کار آموزش وپرورش بوده  و دستمریزاد به خیرینی که با نگاه تیزبینانه آموزش وپرورش را برای شرکت در امر خیر انتخاب کردند.

وی بیان داشت : از مجموع ۳۲ پروژه شهرستان  ۲۴ پروژه خیر ساز است واز این تعداد  ۱۸ پروژه  فعال و در حال تکمیل است .

ایشان گفتند در سال گذشته اداره کل نوسازی ۵ میلیارد  و ۵۰۰ میلیون  تومان و فرماندار  مبلغ دو و نیم میلیارد تومان  برای تکمیل پروژه های خیرین در نظر گرفته اند .

 

علی محمد اطاعت  در پایان از همه  خیرین و نیک اندیشان و فرهنگیان ، خسرو ستوده رئیس مجمع خیرین  داراب و مهندس دستگه رئیس اداره نوسازی مدارس  تقدیر و تشکر کرد.

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش داراب  نیز گفت: در سال 97 اقدامات خوبی در امر مدرسه سازی صورت پذیرفته، اکنون 32 پروژه در دست ساخت داریم که خیرین سنگ تمام گذاشتند و توسعه شهرستان مدیون خیرین است.مظفری تصریح کرد: در سال 98 نیز با تمام توان در کنار خیرین و آموزش و پرورش هستیم و در تخصیص بودجه، اولویت بودجه شهرستان را ابتدا به آموزش و پرورش می دهیم سپس به دیگر ادارات بودجه تخصیص خواهیم داد.

مهندس شیروانی معاون نوسازی و تجهیز مدارس استان فارس نیز که مهمان این مراسم بود ضمن تشکر از استقبال گرم خیرین و مشارکت آنان در پروژه های خیر ساز شهرستان عنوان نمود باید بصورت ویژه خیرین دیده شوند و از آنها تشکر و سپاسگزاری به عمل آید.

وی توجه به مدارس و استفاده از ظرفیت خیرین در مدرسه سازی و استاندارد سازی و مقاوم سازی مدارس را لازم و ضروری دانست و برای  تجهیز مدارس داراب قول مساعدت و همکاری داد.

خسرو ستوده رئیس مجمع خیرین شهرستان داراب نیز در این مراسم  قدمت خیر اندیشی خیرین در داراب را ۸۰ ساله اعلام کرد و گفت :اولین مدرسه رسمی خیر ساز در سال ۱۳۶۹ توسط شادروان حاج ابراهیم مصلح در داراب احداث شد  و پس از آن توسط فرزندانش ادامه پیدا کرد و اکنون مفتخریم که در طول این ده سال توانستیم اعتماد خیرین را به مدرسه سازی جلب نماییم .

ستوده بیان داشت : ما مدرسه می سازیم تا مدرسه ها داراب را بسازند و سپس ایرانی آباد داشته باشیم.

خواندن 28 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.