برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز جهرم

  • سه شنبه, خرداد 07 1398

برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز جهرم

باحضور مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز فارس، فرماندار و جمعی از مسوولین و نیک اندیشان جهرم جشنواره خیرین مدرسه ساز این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس،در این آیین باشکوه فرهنگی و معنوی رضازاده مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز فارس با اشاره به همت نیکوکاران جهرم در ساخت و ساز فضاهای آموزشی گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز بعد از شیراز برای اولین بار در این شهرستان تاسیس و تاکنون بالغ بر 120 پروژه جهت دانش آموزان این دیار بنا کردند که جای تقدیر دارد و هم اکنون نیز بالغ بر 10 پروژه خیرساز در حال اجرا است.

در ادامه صحراییان فرماندار جهرم نیز با تقدیر از نیکوکاران شهرستان که در بخش های فرهنگی، آموزشی و درمانی همیار دولت بودند یادآور شد: خیرین بیش از اعتبارات دولتی در امر نیک بخصوص مدرسه سازی مشارکت دارند و طی 5 سال اخیر، انقلاب بزرگی در این حوزه رخ داده و ده ها مرکز مردم نهاد در سطح شهرستان باانگیزه و امید برای توسعه ایجاد شده ،که باعث خرسندی است که امیدواریم با توفیق الهی برکات بیشتری عاید مردم شود.

فرماندار جهرم افزود: مجموعه سازمان نوسازی برای تکمیل پروژه های خیری قول مساعد دادند که به تناسب مشارکت خیرین در این عرصه اعتبار لازم را تامین نمایند از طرفی در کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز برای حمایت از طرح های آموزشی خیرین موارد مورد نیاز پیش بینی شده است .

در این همایش که از نیک اندیشان و خیرین تقدیر بعمل آمد نیک فر رییس آموزش و پر.رش شهرستان نیز با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی جهرم که قریب 30 درصد آن ها نیاز به بازسازی دارند گفت: در شهر دارالمومنین باید گام های بلندی برداشته شود تا در آینده شاهد رفع تنگناهای آموزشی باشیم که با وجود خیرین فداکار این امر محقق خواهد شد.

نیک فر بااشاره به تاکید قرآن کریم بر عبارات بر و تقوا گفت: یکی از راه های نیل به پرهیزگاری و تقوا روزه است که در ماه مبارک رمضان متجلی می گردد و برای بر و احرار نیز در آیات الهی جایگاه والایی منظور شده است به گونه ای که خداوند می فرماید هیچکس به مقام بر و نیکی نمی رسد مگر از آنچه که دوست دارد انفاق نمایند که مایه خرسندی ما است که امروزه در عرصه مدرسه سازی چنین افرادی وارد شده اند و قدم هایی که برای دیگران غیرقابل تصور است برمی دارند و از نیازهای مادی به راحتی گذشتند.

خواندن 32 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.