برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز استهبان

  • شنبه, خرداد 11 1398

برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز استهبان

باحضور مدیرکل نوسازی مدارس فارس،مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز فارس، امام جمعه و جمعی از مسوولین و نیکوکاران جشنواره خیرین مدرسه ساز استهبان برگزار و عملیات اجرایی یک باب آموزشگاه نیز آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس، در این جشنواره موصلی مدیر کل نوسازی مدارس فارس بااشاره به قدمت کار خیر در دیار قرآنی استهبان گفت: این شهرستان از دیرباز در انجام امور مذهبی ، خیری  و در مباحث قرآنی اقدامات وافری در آن صورت گرفته است که جای تقدیر دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس افزود: با عنایت به اهمیت مدرسه سازی و نقش تعلیم و تربیت در تعالی جامعه نیکوکاران بیش از سایر امور خیر به ساخت و ساز فضاهای آموزشی روی می آورند چرا که می دانند تمامی ابعاد و زمینه های رشد و ترقی یک کشور به میزان سرمایه گذاری در آموزش و پرورش آن بستگی دارد و بدین جهت از اموال خود در راستای احداث سرپناه برای آینده سازان انفاق می نمایند .

در این مراسم همچنین حجت الاسلام خاوری امام جمعه استهبان بااشاره به اهمیت کار خیر بعنوان ذخیره آخرت که در آموزه های دینی بر آن تاکید شده خاطر نشان کرد : در مقابل برخی انسان های حریص و ولع که خصلت سیری ناپذیری دارند و در نهایت  باعث نابودی خود می شوند، افراد خیر و نیکوکار و با همتی وجود دارد که دیگران را به خود ترجیح می دهند و از تمکن و توان مالی خود برای رفع نیازهای جامعه استفاده می کنند و با تاسی از سیره حضرت علی (ع) و فرزندانش ادامه دهنده امور خیر اولیا و صالحان در دنیای امروزی هستند.

در ادامه غنی مدیرآموزش و پرورش استهبان بااشاره به وجود 120 فضای آموزشی در این شهرستان گفت: حدود 30 درصد این فضاها به جهت قدمت بالا نیاز به بازسازی دارند که اعتبار زیادی می طلبد و از طرفی محرومیت این شهرستان از اعتبار نفت و گاز به مشکلات آموزشی آن افزوده است بگونه ای که برای همکاران، فاقد سالن اجتماعات برای جلسات هستیم.

گفتنی است در پایان این جشنواره از خیرین شهرستان تکریم و کلنگ ساخت آموزشگاه 12 کلاسه حاج هنرور با مشارکت این خیر فرهنگ دوست و اداره کل نوسازی مدارس در زمینی به مساحت 4 هزار مترمربع به زمین زده شد.

خواندن 21 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.