شما اینجا هستید

اخبار » درگذشت بانو ایران دستغیب بهشتی، بانوی فرهنگی و خیر مدرسه ساز

زنده‌یاد بانو ایران دستغیب بهشتی متولد یکم مهرماه ۱۳۰۳ خورشیدی در شیراز و دانش‌آموخته قدیمی دانشگاه تهران با ۳۶ سال پیشینه دبیری بود.

این بانوی نیک اندیش در اوایل دهه ۸۰ به نام برادرشان زنده یاد دکتر علالدین بهشتی یک مجتمع آموزشی شامل دبیرستان ۱۲ کلاسه متوسطه اول و یک باب فضای اموزشی ۱۸ کلاسه متوسطه دوم در بیش از ۶ هزار مترمربع زمین احداث نمود که هم اکنون یکی از مدارس ممتاز شیراز است که در هر دوره تحصیلی قریب به یک هزار دانش اموز در دو واحد اموزشی را پذیرش می نماید.

از دیگر فعالیت های این بانوی نیک اندیش اهدای بخشی عمده از آثار هنری خانوادگی‌ می باشد که در سال ۱۳۹۱ خورشیدی، زمانی که ۸۸ ساله بودند به موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا شد.

همچنین مرحومه ایران دستغیب بهشتی در ادامه فعالیت های خیرانه خود در سال ۱۳۹۳ با توجه به ضرورت وجود ساختمانی برای ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان، به نام مرحوم برادرش علاء الدین بهشتی در محوطه پردیس اصلی دانشگاه علامه طباطبائی ساختمانی آموزشی احداث و به این دانشگاه اهدا نمود. این ساختمان در ۴ طبقه احداث در سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید و ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان در این بخش متمرکز گردید.

این بانوی گرانقدر در تاریخ جمعه ۱۷ دی ۱۴۰۰ به دیدار حق شتافت و در آرامستان ابن بابویه تهران به خاک سپرده شدند.

مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس درگذشت این بانوی نیک اندیش و فرهنگی را به جامعه خیرین مدرسه ساز و فرهنگیان استان فارس و کشور تسلیت عرض می نماید.

یادشان گرامی و راهشان پررهرو باد

بدون دیدگاه

مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس | farsmkm.ir